Fenerbahçe’nin Gözdesi Sezon Sonu Geliyor! Görüşmeler Başladı

Galatasaray
Galatasaray Avrupa Devlerini Solladı! Dünyada 4. Sırada
Nisan 13, 2020
Fatih Mert
Ankaragücü Başkanı Fatih Mert’ten Flaş Öneri!
Nisan 14, 2020

Fenerbahçe’nin Gözdesi Sezon Sonu Geliyor! Görüşmeler Başladı

Pajtim Kasami

Pajtim Kasami

Corona virüsü nedeniyle lige verilen arada transfer çalışmalarını sürdüren Fenerbahçe’de sürpriz bir isim yeniden gündeme geldi. Geçtiğimiz sezonun ara transfer döneminde Fenerbahçe’nin takıma katmak istediği İsviçreli yıldız ile görüşmeler yeniden başladı. Takımdan ayrılmasına kesin gözüyle bakılan yıldız futbolcunun yeni rotasının Fenerbahçe olduğu iddia edildi.

Sezonun ikinci yarısında yaşadığı düşüşle zirve yarışından uzaklaşan Fenerbahçe’de gözler şimdiden gelecek sezona çevrildi. Yeni sezon kadrosunu sil baştan oluşturmayı planlayan sarı-lacivertliler, öncelikle sportif direktör ve teknik direktör sorununu halletmeyi planlıyor. Damien Comolli ve Ersun Yanal ile yolların ayrılmasının ardından hem sportif direktör hem de teknik direktör arayışlarını sürdüren yönetim, bir yandan corona virüsü nedeniyle lige verilen arada oyuncu arayışlarına devam ediyor. Başta sol bek, stoper ve orta saha olmak üzere birçok bölgeye takviye yapmayı amaçlayan sarı-lacivertliler, Emre Belözoğlu’nun emekli olması, Tolgay Arslan’ın takımdan ayrılması ve sözleşmesi sona erecek Tolga Ciğerci’nin geleceğinin belirsizliğini koruması nedeniyle bu bölgeye takviye yapmak için düğmeye bastı. Bu doğrultuda çalışmalarını sürdüren Kanarya, aradığı oyuncuyu İsviçre’de buldu. 

ORTA SAHAYA KASAMI 

Fenerbahçe, sezon başında ve ara transfer döneminde gündemine aldığı Pajtim Kasami’nin transferi için harekete geçti. İsviçre basınında sarı-lacivertlilerin oyuncuya olan ilgisi sık sık dile getirilse de 27 yaşındaki futbolcunun transferi son anda gerçekleşmemişti. Bugünlerde ise Kasami, formasını giydiği Sion ile yaşadığı sorunlarla gündem oldu. Sion Başkanı Christian Constatin’in corona virüsü nedeniyle lige verilen arada maaş kesintisi talebinin Kasami ve 8 arkadaşı tarafından reddedilmesi sonrası 9 oyuncu takımdan gönderilmişti. Geçtiğimiz hafta ise Constantin; Pajtim Kasami, Ermir Lenjani, Birama Ndoye ve Michael Facchinetti’nin tekliflerini kabul ederek takıma geri döndüklerini açıklamıştı. Ancak Kajami’nin başkanın teklifini kabul etmesine rağmen sezon sonunda takımdan ayrılacağı öğrenildi.

GÖRÜŞMELER BAŞLADI

Öte yandan, İsviçreli oyuncunun Fenerbahçe ile yeniden görüşmelere başladığı ve Türkiye’ye transfer olabileceği iddia belirtildi.

Comments are closed.